Porcelana – idealny prezent na ślub

Lato w pełni – czerwiec czy sierpień i wrzesień to ulubione miesiące na śluby. Wielu z nas zastanawia się nad prezentem ślubnym, tym dużym prezentem na ślub najbliższych czy małym prezencikiem dla przyjaciół czy znajomych. Porcelana jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie współczesna, nowa porcelana, projektowana przez artystów ceramików, która pozwala na zakup pojedynczych egzemplarzy i mieszania w domu najróżniejszych stylów i obiektów.

Porcelana proponowana w Porcelanowej to bardzo szeroki wybór propozycji  – od zestawu dwóch filiżanek czy dekoracyjnych talerzy po całe serwisy obiadowe czy artystyczne wazony.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na prezent ślubny w Porcelanowej? Bardzo różnie!

Najtańsze zestawy dwóch filiżanek z Fabryki w Ćmielowie to koszt około 120 zł. Można wybrać kultowy wzór Marka Cecuły New Atelier – obecny na większości wystaw współczesnego, polskiego designu. Albo bardzo nowoczesne kształty, projektowane przy pomocy technik 3D z czarnej porcelany, barwionej w masie, poprzez minimalistyczne formy, ręcznie malowane kobaltem.

W ofercie pracowni Modus Design Studio Marka Cecuły są też gotowe zestawy filiżanek czy czarek z imbrykiem. Bardzo nowoczesne kształty – pogięte, geometryczne, kolorowe – pełnią funkcję zarówno dekoracyjną jak i użytkową. Ceny zestawów od 250 do 450 zł

Zestaw pogięty

 

 

Atrakcyjnym prezentem na ślub będą wszystkie filiżanki z kolekcji Ende ceramics, w szczególności głowy lalek ze złotym czy platynowym uszkiem – koszt dwóch filiżanek to wydatek od 260 zł.

 

Pięknie zapakowane zestawy dwóch filiżanek do espresso lub kawy z dekoracją złotą czy platynową to również propozycja VOLA – koszt od 160 do 240 zł.

Jeżeli nie chcemy filiżanek, to możemy wybrać wazony – te unikatowe Malwiny Konopackiej, Olgi Milczyńskiej czy Moniki Skorubskiej, wazony kryształowe Elżbiety Pietkiewicz. Koszt od 300, przez 1500 zł i więcej. Oprócz wazonów artyści proponują talerze dekoracyjne czy patery.

 

Wśród prezentów ślubnych nieustającym powodzeniem cieszą się zestawy śniadaniowe i serwisy obiadowe! Propozycją absolutnie idealną będzie zestaw  Polskiego Stołu.  Zestaw śniadaniowy z kryształowym kieliszkiem do jajek czy deserowy z kieliszkiem do wina. Cena jednego zestawu 180 zł. Można również dokupywać pojedyncze elementy zestawów.

 

Bardzo chętnie wybierane przez młodych są zestawy talerzy, misek i kubków z pracowni ÅOOMI  Kamionkowe naczynia o bardzo nowoczesnych kształtach i wzorze są wyjątkowo wytrzymałe – odporne na uderzenia, zmywarkę czy kuchenkę mikrofalową. Zestaw składający się z 6 talerzy dużych i małych, plus miseczki to koszt 1300 zł. Kolekcje są w ciągłej sprzedaży można zatem prezentem ślubnym rozpocząć kolekcjonowanie zastawy.

Ceny serwisów obiadowych są bardzo zróżnicowane. Zależą bardzo od ilości kupowanych elementów i dekoracji naczyń. Wszystkie proponowane zestawy są kupowane na sztuki, co umożliwia dowolne kompletowanie serwisu. Bardzo ciekawe a niedrogie będą propozycje Fabryki w Ćmielowie – kolekcje New Atelier czy Blue Line. Obie kolekcje mają wiele wariantów kolorów czy kształtów, co pozwala na kompozycję własnego, niepowtarzalnego serwisu obiadowego. Podstawowy zestaw talerzy na 6 osób to koszt od 440 zł.

Kolejną propozycją w sklepie, chętnie wybieranym przez klientów jest szkło – zarówno kryształowe jak i sodowe. Szkło jest zawsze atrakcyjnym a jednocześnie bezpiecznym prezentem. Proponujemy szklane misy Agnieszki Bar i grupy Wzorowo, zestawy szklanek czy kieliszków, z karafkami – do wina czy wody. Naczynia, które przydają się zawsze i wszędzie. Kryształ jest szczególnie doceniany poza granicami Polski, chętnie wywożony do krajów europejskich czy Ameryki.

Najefektowniejszym serwisem na ślub oferowanym w naszym sklepie będzie serwis obiadowy skomponowany z kolekcji Circus z Fabryki Krzysztof. Tu trzeba się liczyć z kosztem przynajmniej 2000 zł. Możemy za to skompletować pełen serwis obiadowy, z wazą, sosierką, półmiskami.

Zestaw Circus można również kupić w wersji serwisu do kawy lub herbaty. Tu proponujemy 6 filiżanek, 6 talerzyków deserowych, cukiernicę, mlecznik i piękny dzbanek. Koszt zestawu to około 1250 zł – można kupować pojedyncze elementy.

Jak kupić prezent ślubny w Porcelanowej?

Małe zestawy filiżanek są zazwyczaj dostępne w ciągłej sprzedaży. Serwisy trzeba zamawiać z wyprzedzeniem! Im więcej elementów serwisu, tym wcześniej prosimy planować zakup. Zapraszamy do sklepu do obejrzenia kolekcji i ustalenia kompletu, albo drogą mailową o przesłanie zapytania.

Lista prezentów ślubnych

Porcelanowa proponuje również utworzenie przez parę młodych Listy Prezentów Ślubnych. Prosimy o kontakt ze sklepem – bardzo chętnie weźmiemy udział w tym tak ważnym dla Was dniu i pomożemy zrealizować Wasze porcelanowe marzenia. Lista prezentów to również szansa na skompletowanie serwisu przez kilku ofiaradowców i pewność, że dostaniemy dokładnie to co wymarzyliśmy.

Zaprezentowaliśmy tylko część propozycji prezentów porcelanowych na ślub. Zapraszamy do sklepu i na strony, żeby zobaczyć naszą pełną ofertę.

Zobacz propozycje naszych prezentów

[product id="474, 231, 174, 86"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl