Marek Cecuła – Modus Design Studio

Modus Design powstało w 1976 roku w Nowym Jorku. Marek Cecuła – założyciel Studia znalazł się na nowojorskim Soho po kilkuletnim pobycie w Izraelu i Brazylii. Urodzony w Polsce artysta ceramik, wyemigrował do Izraela zabrawszy ze sobą książkę – album porcelany ćmielowskiej. Przebywając w kibucu – nauczył się ceramiki. Ta stała się wkrótce jego pasją i zawodem. Od lat 90-tych Studio współpracuje z Fabryką Porcelany w Ćmielowie. W wyniku tej współpracy Marek Cecuła wrócił do Kielc, studio otworzyło swoje drzwi dla rzeszy młodych ceramików, a w fabryce wydzielono linię Ćmielów Design Studio – nowoczesnej polskiej porcelany.

Cecuła łączy twórczość ściśle artystyczną z projektowaniem dla przemysłu naczyń i dekoracji użytkowych. Stąd jego prace goszczą na wystawach na całym świecie, ale są i kolekcje powszechnie dostępne, produkowane przez Fabrykę w Ćmielowie pod nazwą Ćmielów Design Studio, w bardzo przystępnych cena. 
Wśród najbardziej popularnych kolekcji wymienić należy talerze z kobaltowym paskiem - Blue Line, czy w kobalcie zanurzone - Touch of Blue, naczynia z barwionej w masie porcelany z kolekcji Craft, biało czarne kolekcje naczyń Pogiętych czy Toczonych. Najbardziej znane ze swojej wyjątkowej formy są geometryczne solniczki ZZ, kolorowe zestawy do kawy Qubus, czy do przypraw Domus i Klocki. 

Kolekcje Ćmielów Design Studio, projektowane przez Modus Design Studio Marka Cecuły są najliczniej prezentowaną w Porcelanowej grupą współczesnej polskiej porcelany. Staramy się mieć pełną ofertę w ciągłej sprzedaży, wciąż powiększającej się oferty pracowni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl