Kolekcja Jazz dla Porcelanowej

Na trzecią rocznicę istnienia sklepu Porcelanowa przygotowaliśmy unikalny zestaw do kawy czy herbaty  – filiżanki, dzbanki, talerzyki z sygnaturą Porcelanowa. Nasz serwis miał być lekki, jasny i inspirujący. Kojarzyć się z letnim porankiem, dobrym jazzem, kreatywną pracą. Zadbaliśmy również o formę – w naszym serwisie nie mogło zabraknąć małej filiżanki do espresso i większej do cappuccino czy herbaty. Do kompletu dodaliśmy mlecznik i cukiernicę, oraz talerzyki na małą przekąskę.

Jazz dla Porcelanowej

Kolekcja Jazz dla Porcelanowej

Projekt kalki - Olga Milczyńska

Do współpracy zaprosiliśmy Olgę Milczyńską – artystkę ceramiczkę,  projektantkę, współzałożycielkę studia August Design. Olga ukończyła studia m.in. na wydziale ceramiki w The Royal Danish Academy of Fine Arts. Wiedzę praktyczną zdobyła w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej . Wykładowczyni poznańskiej School of Form. W swoich autorskich pracach podejmuje tematy czasu, tradycji i rękodzieła, balansując na granicy sztuki i projektowania. W ramach projektu o aktywizacji ginącego rzemiosła, współpracowała z Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej. Efektem tej współpracy była kolekcja naczyń siwakowych – garów, kubków i talerzy.  Interesują ją tradycyjne techniki pracy i ich wpływ na współczesne otoczenie człowieka. Jest uczestniczką wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

Jazz - kolekcja porcelany inspirowana awangardą początku XX wieku

Wzór miał być nowoczesny i miejski. Tropem do powstania kolekcji stały się lata 20. i 30. XX wieku, a punktem wyjścia prosta gama kolorystyczna awangardy i rytm glissando. Dekorację serwisu stanowią proste linie zestawione z falą tworzące wzór podążający za tektoniką naczynia. Błękit, czerwień i żółty wzorowane są na palecie dekad, w których królował jazz i a tempo sztuce nadawały awangardowe
grupy abstrakcjonistów. W Polsce tworzą Kobro i Strzemiński, w Niemczech powstaje Bauhaus, a Annie Albers projektuje swoje minimalistyczne wzory na tkaninach.

 Inspirujący Pejzaż Katarzyny Kobro

Inspirujący Pejzaż Katarzyny Kobro

W równej mierze co muzyka, inspirowała mnie polska awangarda, zwłaszcza Kobro i jej rozumienie rzeźby czyli również przedmiotu jako formy otwartej, która wiąże się z otoczeniem, stąd obecność linii które wychodzą poza zewnętrzny obrys i wypełniają proste formy filiżanki. Energia kolejno następujących po sobie kształtów wytwarza rytm czasoprzestrzenny” – tłumaczy Olga Milczyńska

Olga Milczyńska projektuje kolekcję Jazz

Olga Milczyńska projektuje kolekcję Jazz - zdjęcia Marlena Norowska

 

Forma i wykonanie - Fabryka Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu

Z drugiej strony o pomoc i wykonanie naszego serwisu poprosiliśmy Fabrykę Porcelany Krzysztof z Wałbrzycha – fabrykę znaną z perfekcyjnego wykonania i nowoczesnych form.

Kilka lat temu w fabryce powstał linia Design kolekcji zaprojektowanych przez zaproszonych do współpracy artystów – Marka Mielnickiego, Marię Jeglińską czy Magdę Pilaczyńską. Ich kolekcje cieszą się do dziś powodzeniem.
Nasz serwis wpisze się mamy nadzieję w tę tradycję.

Wybraliśmy prostą, ponadczasową formę SOLO – jej smukły mlecznik, prosta cukiernica dobrze wpisuje się w klimat lat 30-tych, pozostaje wciąż nowoczesny. Zaspokoi gusta miłośników designu lat 60-tych, wpisze się zarówno w nowoczesne jak i stylowe wnętrze.

Jazz w ogrodzie

Na zestaw, wyprodukowany w Fabryce Porcelany Krzysztof składają się filiżanka do herbaty, filiżanka do espresso, dzbanek, mlecznik, cukiernica i dwa rodzaje deserowych talerzy. Wszystkie elementy kolekcji Jazz można kupować pojedynczo lub w formie garnituru do kawy dla sześciu osób.

Serwis Jazz został zaprezentowany na Targach Warsaw Home 2019 na stoisku Label Magazine, jako jeden ze współczesnych projektów inspirowanych Bauhausem.

Warsaw Home 2019 stoisko Label Magazine

Serwis kawowy Jazz dla Porcelanowej

Serwis będzie dostępny wyłącznie w Porcelanowej – w sklepie stacjonarnym w Warszawie na Kredytowej 2 i w sklepie internetowym na www.porcelanowa.com. Sprzedawany pojedynczo lub w zestawach dla 6 osób. Zestaw dedykowany jest ludziom kreatywnym, ceniącym dobry, współczesny design zakorzeniony w tradycjach polskiego wzornictwa lat przed i powojennych. Naczynia z kolekcji
JAZZ to propozycja dla kancelarii, pracowni architektonicznych, nowoczesnych open space’ów, dla informatyków, twórców, artystów i projektantów. Wpisze się zarówno w nowoczesne jak i klasyczne wnętrze. Wygodny w użyciu, dostępny cenowo.

[product id="368, 375, 373, 372"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl