O nas

Wydawałoby się, że nic nowego – ot kolejny sklep z polską porcelaną. Ale PORCELANOWA nie jest zwykłym sklepem z serwisami obiadowymi na podłodze. W naszym, rodzinnym sklepie każda filiżanka czy kubek jest dziełem artysty, projektowana dla dużych fabryk porcelany czy małych manufaktur ceramicznych. Sprzedajemy wyłącznie polską porcelanę, często produkowaną w krótkich, limitowanych seriach. Porcelanę i ceramikę trudno dostępną, którą dotychczas można było obejrzeć wyłącznie na stronach internetowych producentów czy targach i wystawach branżowych. Nasz sklep ma wszystkie cechy concept store – każdy przedmiot jest wspólnie wybierany przez artystę i właścicieli – z jednej więc strony jest przedmiotem, który definiuje artystę, z drugie wpisuje się w nasz gust i nasze postrzeganie piękna.

Podjęliśmy współpracę w pierwszej kolejności z powszechnie znanymi fabrykami porcelany – z polskimi Fabrykami Porcelany  „Ćmielów” i „Chodzież”, czy z Fabryką Porcelana Krzysztof. Z ich asortymentu wybraliśmy jednak linie artystyczne – Ćmielów Design Studio i współpracujący z nim Modus Design, Kristoff Design Line. Każdy element kolekcji zaprojektowany jest przez artystę, artystę znanego z imienia i nazwiska.

Ponieważ na promocji artystów i polskiego designu zależy nam najbardziej, zaprosiliśmy i dalej zapraszamy do współpracy wszystkich artystów polskich projektujących i tworzących porcelanę – z dumą na półkach ustawiamy projekty ENDE Ceramics, Mosko, Aoomi, Hadaki, Cerama czy Czynie Ceramics. Subtelne przedmioty Karoliny Szeląg, rzeźbiarskie filiżanki Magdy Konior. Wazony Malwiny Konopackiej,  obiekty Moniki Patuszyńskiej czy piękną kolekcję Tomaszów Bogdana Kosaka. 

Powoli sklep w swojej kolekcji ma coraz więcej szkła. Począwszy od kryształów z Huty Julia, poprzez szkło prasowane – kolekcję Rotor Huty Edwanex, po szkło artystyczne Agnieszki Bar i Grupy Wzorowo.

Wśród prezentowanych w sklepie obiektów można znaleźć unikatowe wazony, zestawy Polski Stół. Ale wciąż pozostają puste półki do dyspozycji artystów ceramików.

Naszą ambicją jest nie tylko sprzedaż porcelany ale przede wszystkim pokazanie polskiej porcelany, bo ona jest, istnieje i ma się całkiem dobrze. Odwiedzający nas klienci bardzo często powtarzają, że w ogóle nie wiedzieli, że takie przedmioty z porcelany są w Polsce robione. Zapraszamy do współpracy projektantów wnętrz i stylistów.

Nasz showroom polskiej porcelany jest do Waszej dyspozycji.

Izabela Czyżak

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl