Waterlove – nowoczesna ceramika dla młodych

Projekt Waterlove powstał w poznańskiej School of Form. Zespół ludzi związanych ze szkołą – Arkadiusz Szwed – kierownik pracowni ceramicznej, Isia Czartoryska i Marta Łempicka stworzyli zespół, którego celem jest propagowanie designu w sposób przystępny dla młodego pokolenia. Stąd pomysł, żeby ceramiczne naczynia prezentować i sprzedawać – za przystępną cenę – w barach i na imprezach.

Ręcznie wykonywane naczynia Waterlove swój oryginalny kształt zawdzięczają inspiracji zaczerpniętej wprost z głębin morskich – rafie koralowej. Wykonane są z porcelany, wewnątrz ozdobione kolorową angobą. Mają przyjemny, opływowy kształt i wyraziste kolory wnętrza.

Projekt Waterlove

Kolekcja poszerza się systematycznie, a tworzenie coraz tonowych projektów jest dla młodych wykonawców przede wszystkim pasją i wspaniałą zabawą. Do kubeczków dołączyły talerze, które swój wzór zawdzięczają dmuchanym bańkom.

Arkadiusz Szwed ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły – twórcy Modus Design Studio, projektującego najnowocześniejsze kolekcje dla fabryki porcelany w Ćmielowie. To właśnie w tej fabryce powstał niedawny projekt “Ludzie z fabryki porcelany” we współpracy z antropologiem – Ewą Klekot. Twórcy projektu zaproponowali pracownikom fabryki porcelany w Ćmielowie, by produkując słynną zastawę Rococo włożyli na ręce rękawiczki zanurzone w kobalcie. W ten sposób każdy z nich pozostawił na tworzonym naczyniu ślad swoich dłoni. Oglądający wystawę mogą zobaczyć jak wiele osób potrzebnych jest by powstała filiżanka i jak dotyk każdej dłoni odciska swój ślad na naczyniu.

Ludzie z fabryki porcelany

Ogromny dorobek artysty można podziwiać na stronach Arkadiusz Szwed Portfolio, a część z prezentowanych naczyń można od dziś kupić w Porcelanowej.

School of Form mieści się w Poznaniu  i jest częścią Uniwersytetu SWPS. Założona przez Lidewij Edelkoort – wieloletnią dyrektor Design Academy w Eindhoven, Piotra Voelkela – współzałożyciela Grupy Kapitałowej VOX, kojarzonej przede wszystkim z nowoczesnym wzornictwem mebli VOX  i Zuzannę Skalską, projektantkę i wykładowczynię. Szkoła oferuje studnia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne w nowoczesnej formule. Szkoli projektantów przemysłowych, dizajnerów. Proponuje też szeroki wachlarz studiów podyplomowych. Oferta szkoły na stronach School of Form.

Zdjęcia – Waterlove