Szkło

Nowoczesne szkło artystyczne - szklanki, kieliszki, karafki, wazony polskich artystów. Wyroby szklane z kolorowego, lekkiego szkła sodowego i ciężkie szkło kryształowe, z nowoczesnym szlifem. Po latach fascynacji plastikiem wracamy do tej jakże starej technologii i jakże przyjemnych w użyciu naczyń. W naszej ofercie mamy wyroby szklane zaprojektowane przez największych, współczesnych polskich projektantów, absolwentów wrocławskiej Akademii, kolorowe szkła z Huty Krakowskiej - wazony i szklane kule

Nowoczesne wazony, szklanki, kieliszki, karafki - szkło w Porcelanowej:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szkło kryształowe - szkło ołowiowe

To szkło z zawartością tlenku ołowiu, przynajmniej w 24% Jest plastyczne, można je szlifować i nacinać, pięknie odbija światło, a delikatnie stuknięte - dzwoni. Ołów w tym stężeniu nie jest absolutnie szkodliwy dla zdrowia. Wyroby ze szkła kryształowego są delikatne, choć ciężkie, nie można ich myć w zmywarkach, są bardzo wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatury.

Największym producentem szkła kryształowego w Polsce jest Huta Julia

Szkło sodowe

Popularne szkło domowe - większość naszych szklanek i misek wykonana jest właśnie ze szkła z dodatkiem węglanu sodu. Tanie szkło, niestety kruche - może pęknąć przy gwałtownej zmianie temperatury. Używane w zmywarkach po jakimś czasie matowieje.

Największym producentem w Polsce jest Huta Szkła w Krośnie. Ale szkło sodowe, szczególnie to barwione w masie jest chętnie wybieranym surowcem przez artystów i małe pracownie.

Crystalite - crystalline

Szkło kryształowe bezołowiowe - nowoczesny produkt o podobnych do kryształu właściwościach, ale wytrzymalszy, wyroby można myć w zmywarkach. Obie huty coraz częściej używają właśnie tej substancji do wyrobu swoich kieliszków czy szklanek

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl