Serwisy do kawy czy herbaty

Serwisy do kawy lub herbaty w żargonie fabrycznym nazywane garniturami do kawy to zestawy filiżanek, talerzyków wraz z cukiernicą, mlecznikiem i opcjonalnie z imbrykiem. Kształt filiżanek jest zazwyczaj na tyle uniwersalny, że służyć może zarówno do kawy jak i herbaty.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Przyjęło się, że szerokie filiżanki służą do herbaty, wyższe czy proste filiżanki, o pojemności 220 - 250 ml mogą służyć zarówno do kawy jak i do herbaty. 

Klasyczne garnitury zawierały obowiązkowo duży, przynajmniej litrowy czajnik czy imbryk. Raczej do herbaty, coraz rzadziej bowiem parzymy kawę w dzbanku, przeważnie korzystamy z ekspresów do kawy. 

Proponowane w naszym sklepie serwisy do kawy i herbaty to autorskie zestawienia pojedynczych produktów z oferty sklepu. Wszystkie elementy serwisu można również kupić pojedynczo. Nasze garnitury do kawy czy herbaty pochodzą przede wszystkim z Fabryki Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu, z oferty fabryki wyszukujemy nowoczesne formy i dekoracje, na które niestety czasem trzeba dłużej czekać. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl