Porcelana – idealny prezent na ślub

Lato w pełni – czerwiec czy sierpień i wrzesień to ulubione miesiące na śluby. Wielu z nas zastanawia się nad prezentem ślubnym, tym dużym prezentem na ślub najbliższych czy małym prezencikiem dla przyjaciół czy znajomych. Porcelana jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie współczesna, nowa porcelana, projektowana przez artystów ceramików, która pozwala na zakup pojedynczych egzemplarzy i mieszania w domu najróżniejszych stylów i obiektów.

Porcelana proponowana w Porcelanowej to bardzo szeroki wybór propozycji  – od zestawu dwóch filiżanek czy dekoracyjnych talerzy po całe serwisy obiadowe czy artystyczne wazony.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na prezent ślubny w Porcelanowej? Bardzo różnie!

Najtańsze zestawy dwóch filiżanek z Fabryki w Ćmielowie to koszt od 60 do 120 zł. Można wybrać kultowy wzór Marka Cecuły New Atelier – obecny na większości wystaw współczesnego, polskiego designu. Albo bardzo nowoczesne kształty, projektowane przy pomocy technik 3D z czarnej porcelany, barwionej w masie, poprzez minimalistyczne kobalty.

New Atelier

W ofercie pracowni Modus Design są też gotowe zestawy filiżanek czy czarek z imbrykiem. Bardzo nowoczesne kształty – pogięte, geometryczne, kolorowe – pełnią funkcję zarówno dekoracyjną jak i użytkową. Ceny zestawów od 240 do 380 zł

Zestaw do herbaty pogięty szary

 

Atrakcyjnym prezentem na ślub będą wszystkie filiżanki z kolekcji Ende ceramics, w szczególności głowy lalek ze złotym czy platynowym uszkiem – koszt dwóch filiżanek to wydatek od 200 do 250 zł.

Ende ceramics

Pięknie zapakowane zestawy dwóch filiżanek do espresso lub kawy z dekoracją złotą czy platynową to również propozycja VOLA – koszt od 160 do 240 zł.

Kolekcja VOLA

Jeżeli nie chcemy filiżanek, to możemy wybrać wazony – te atrakcyjne od Hadaki czy Krafla, albo unikatowy wazon Malwiny Konopackiej. Koszt od 300, przez 1500 zł i więcej. Oprócz wazonów artyści proponują talerze dekoracyjne czy patery.

Wazon OKO Malwina Konopacka

Wśród prezentów ślubnych nieustającym powodzeniem cieszą się zestawy śniadaniowe i serwisy obiadowe! Propozycją absolutnie idealną będzie zestaw  Polskiego Stołu.  Zestaw śniadaniowy z kryształowym kieliszkiem do jajek czy deserowy z kieliszkiem do wina. Cena jednego zestawu 180 zł. Można również dokupywać pojedyncze elementy zestawów.

Polski stół zestaw śniadaniowy i deserowy

Bardzo chętnie wybierane przez młodych są zestawy talerzy, misek i kubków z pracowni ÅOOMI  Kamionkowe naczynia o bardzo nowoczesnych kształtach i wzorze są wyjątkowo wytrzymałe – odporne na uderzenia, zmywarkę czy kuchenkę mikrofalową. Zestaw składający się z 6 talerzy dużych i małych, plus miseczki to koszt 1300 zł. Kolekcje są w ciągłej sprzedaży można zatem prezentem ślubnym rozpocząć kolekcjonowanie zastawy.

 

Talerze Aoomi

Ceny serwisów obiadowych są bardzo zróżnicowane. Zależą bardzo od ilości kupowanych elementów i dekoracji naczyń. Wszystkie proponowane zestawy są kupowane na sztuki, co umożliwia dowolne kompletowanie serwisu. Bardzo ciekawe a niedrogie będą propozycje Fabryki w Ćmielowie – kolekcje Blossom czy Folk Fusion. Obie kolekcje mają wiele wariantów kolorów czy wzorów, co pozwala na kompozycję własnego, niepowtarzalnego serwisu obiadowego. Podstawowy serwis na 6 osób, wraz z filiżankami, dzbankiem i cukiernicą to koszt około 700 zł.

Kolekcja Blossom Ćmielów Design Studio

Atrakcyjne są kolekcje kobaltowe proponowane przez artystów z Modus Design. Nieco droższe, ale wysokiej klasy porcelana i stosowana technika zdobnicza gwarantują długowieczność nawet przy użyciu w zmywarkach. Ceny bliższe 800-1000zł.

Kolekcja Blue Line Ćmielów Design Studio

Kolejną propozycją w sklepie, chętnie wybieranym przez klientów jest szkło – zarówno kryształowe jak i sodowe. Szkło jest zawsze atrakcyjnym a jednocześnie bezpiecznym prezentem. Proponujemy szklane misy Agnieszki Bar i grupy Wzorowo, zestawy szklanek czy kieliszków, z karafkami – do wina czy wody. Naczynia, które przydają się zawsze i wszędzie. Kryształ jest szczególnie doceniany poza granicami Polski, chętnie wywożony do krajów europejskich czy Ameryki.

Kluka misa szklana

Najefektowniejszym serwisem na ślub oferowanym w naszym sklepie będzie serwis obiadowy skomponowany z kolekcji Circus z Fabryki Kristoff. Tu trzeba się liczyć z kosztem przynajmniej 2000 zł. Możemy za to skompletować pełen serwis obiadowy, z wazą, sosierką, półmiskami.

Serwis obiadowy Circus

Zestaw Circus można również kupić w wersji serwisu do kawy lub herbaty. Tu proponujemy 6 filiżanek, 6 talerzyków deserowych, cukiernicę, mlecznik i piękny dzbanek. Koszt zestawu to około 1250 zł – można kupować pojedyncze elementy.

Zestaw Circus KDL

Jak kupić prezent ślubny w Porcelanowej?

Małe zestawy filiżanek są zazwyczaj dostępne w ciągłej sprzedaży. Serwisy trzeba zamawiać z wyprzedzeniem! Im więcej elementów serwisu, tym wcześniej prosimy planować zakup. Zapraszamy do sklepu do obejrzenia kolekcji i ustalenia kompletu, albo drogą mailową o przesłanie zapytania.

Lista prezentów ślubnych

Porcelanowa proponuje również utworzenie przez parę młodych Listy Prezentów Ślubnych. Prosimy o kontakt ze sklepem – bardzo chętnie weźmiemy udział w tym tak ważnym dla Was dniu i pomożemy zrealizować Wasze porcelanowe marzenia. Lista prezentów to również szansa na skompletowanie serwisu przez kilku ofiaradowców i pewność, że dostaniemy dokładnie to co wymarzyliśmy.

Zaprezentowaliśmy tylko część propozycji prezentów porcelanowych na ślub. Zapraszamy do sklepu i na strony, żeby zobaczyć naszą pełną ofertę.