Porcelana – idealny prezent na ślub

Zbliża się wiosna a co za tym idzie nadchodzi sezon ślubów. Wielu z nas zastanawia się nad prezentem ślubnym, tym dużym prezentem na ślub najbliższych czy małym prezencikiem dla przyjaciół czy znajomych. Porcelana jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie współczesna, nowa porcelana, projektowana przez artystów ceramików, która pozwala na zakup pojedynczych egzemplarzy i mieszania w domu najróżniejszych stylów i obiektów.

Porcelana proponowana w Porcelanowej to bardzo szeroki wybór propozycji  – od zestawu dwóch filiżanek czy dekoracyjnych talerzy po całe serwisy obiadowe czy artystyczne wazony.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na prezent ślubny w Porcelanowej? Bardzo różnie!

Najtańszy zestaw dwóch filiżanek z Fabryki w Ćmielowie to koszt 62 zł. Proponujemy kolekcję Cosmopolitan, ze złotą dekoracją lub czarnym, geometrycznym wzorem.

Kolekcja Cosmopolitan Ćmielów Design Studio

Atrakcyjnym prezentem na ślub będą wszystkie filiżanki z kolekcji Ende ceramics, w szczególności głowy lalek ze złotym czy platynowym uszkiem – koszt dwóch filiżanek to wydatek od 200 do 250 zł.

Ende ceramics

Pięknie zapakowane zestawy dwóch filiżanek do espresso lub kawy z dekoracją złotą czy platynową to również propozycja VOLA – koszt od 160 do 240 zł.

Kolekcja VOLA

Jeżeli nie chcemy filiżanek, to możemy wybrać wazony – te atrakcyjne od Hadaki czy Krafla, albo unikatowy wazon Malwiny Konopackiej. Koszt od 300 do 1300 zł.

Duży i mały wazony niebieski

Wsród prezentów ślubnych nieustającym powodzeniem cieszą się zestawy śniadaniowe i serwisy obiadowe! Propozycją absolutnie idealną będzie zestaw  Polskiego Stołu.  Zestaw śniadaniowy z kryształowym kieliszkiem do jajek czy deserowy z kieliszkiem do wina. Cena jednego zestawu 176 zł. Można również dokupywać pojedyncze elementy zestawów.

Polski stół zestaw śniadaniowy i deserowy

Ceny serwisów obiadowych są bardzo zróżnicowane. Zależą bardzo od ilości kupowanych elementów i dekoracji naczyń. Wszystkie proponowane zestawy są kupowane na sztuki, co umożliwia dowolne kompletowanie serwisu. Bardzo ciekawe a niedrogie będą propozycje Fabryki w Ćmielowie – kolekcje Blossom czy Folk Fusion. Obie kolekcje mają wiele wariantów kolorów czy wzorów, co pozwala na kompozycję własnego, niepowtarzalnego serwisu obiadowego. Podstawowy serwis na 6 osób, wraz z filiżankami, dzbankiem i cukiernicą to koszt około 700 zł.

Kolekcja Blossom Ćmielów Design Studio

Atrakcyjne są kolekcje kobaltowe proponowane przez artystów z Modus Design. Nieco droższe, ale wysokiej klasy porcelana i stosowana technika zdobnicza gwarantują długowieczność nawet przy użyciu w zmywarkach. Ceny bliższe 800-1000zł.

Kolekcja Blue Line Ćmielów Design Studio

Kolejną propozycją w sklepie jest porcelana Fabryki Kristoff z Wałbrzycha – podszkliwne, atrakcyjne zdobienia pozwolą się cieszyć serwisem przez długie lata. Mamy do wyboru kolekcję Wąsy lub Flamingi w cenie około 1300 zł.

Flaming Kristoff Design Line

Najefektowniejszym serwisem na ślub oferowanym w naszym sklepie będzie serwis obiadowy skomponowany z kolekcji Circus z Fabryki Kristoff. Tu trzeba się liczyć z kosztem przynajmniej 2000 zł. Możemy za to skompletować pełen serwis obiadowy, z wazą, sosierką, półmiskami.

Serwis obiadowy Circus

Zestaw Circus można również kupić w wersji serwisu do kawy lub herbaty. Tu proponujemy 6 filiżanek, 6 talerzyków deserowych, cukiernicę, mlecznik i piękny dzbanek. Koszt zestawu to około 1250 zł – można kupować pojedyncze elementy.

Zestaw Circus KDL

Bardzo ciekawym serwisem do herbaty jest kolejna propozycja Porcelany “Kristoff” – garnitur do herbaty na bazie bardzo prostej formy Carlo z lustrzanym połyskiem, tzw. Lustry. Serwis na 6 osób składający się z 15 elementów kosztuje 850 zł.

serwis do herbaty lustry

Jak kupić prezent ślubny w Porcelanowej?

Małe zestawy filiżanek są zazwyczaj dostępne w ciągłej sprzedaży. Serwisy trzeba zamawiać z wyprzedzeniem! Im więcej elementów serwisu, tym wcześniej prosimy planować zakup. Zapraszamy do sklepu do obejrzenia kolekcji i ustalenia kompletu, albo drogą mailową o przesłanie zapytania.

Lista prezentów ślubnych

Porcelanowa proponuje również utworzenie przez parę młodych Listy Prezentów Ślubnych. Prosimy o kontakt ze sklepem – bardzo chętnie weźmiemy udział w tym tak ważnym dla Was dniu i pomożemy zrealizować Wasze porcelanowe marzenia. Lista prezentów to również szansa na skompletowanie serwisu przez kilku ofiaradowców i pewność, że dostaniemy dokładnie to co wymarzyliśmy.

Zaprezentowaliśmy tylko część propozycji prezentów porcelanowych na ślub. Zapraszamy do sklepu i na strony, żeby zobaczyć naszą pełną ofertę.