Filiżanki do herbaty

Porcelanowa filiżanka do herbaty to najchętniej kupowany prezent! Tradycyjnie jest szersza i pojemniejsza od filiżanki do kawy, zdobiona złotem, cienka i przejrzysta - to gwarancja aromatycznej herbaty, relaksu i przyjemności. Na co dzień proponujemy nowoczesne filiżanki, które można myć w zmywarce, wygodne ale wyjątkowe.

Bogaty wybór - porcelanowe filiżanki do herbaty, nowoczesne, złote, kolorowe :

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak powstaje porcelanowa filiżanka?

Porcelanowe filiżanki na skalę przemysłową wykonywane są z masy plastycznej, półautomatycznie; w małych wytwórniach ceramicznych filiżanki odlewane są z porcelany lejnej. Płynnej porcelany, wlewanej do wcześniej przygotowanych gipsowych form. Po kilkunastu minutach, kiedy gips wchłonie wodę, resztki masy lejnej są wylewane, pozostawiając kształt formy. Osobno odlewane są uszka, ręcznie doklejane do każdej filiżanki. Oczyszczone filiżanki trafiają pierwszy raz do pieca.

Wypał porcelany na biskwit

To pierwszy wypał porcelanowych wyrobów, w temperaturze 800-960 stopni, przez 6-14 godzin. W zależności od wielkości produktów, technologii przyjętej w fabryce i rodzaju pieca. Po wyjęciu filiżanki są one kruche i porowate. Na tym etapie produkcji, nieudane egzemplarze mogą być zmielone a porcelana wykorzystana jeszcze raz.

Szkliwienie i wypał porcelanowych filiżanek na ostro

Zanurzone w płynnym szkliwie filiżanki trafiają drugi raz do pieca, tym razem na bardzo wysoką temperaturę około 1400 stopni. Na 10 do 35 godzin. Po ostygnięciu filiżanki są gotowe do użycia. Pęknięte czy uszkodzone niestety nie nadają się już do recyklingu. Trafiają na hałdy, jako niezwykle twardy tłuczeń mogą jedynie służyć drogowcom jako podłoże pod asfalt.

Dekoracja filiżanek

Poszkliwione, białe filiżanki mogą być dekorowane złotem, platyną, kalką czy farbami ceramicznymi. Naklejana jest kalka z sygnaturą. Gotowe filiżanki wędrują trzeci raz do pieca, złoto czy platyna na temperaturę około 850 stopni, utrwalanie kalki wszkliwnej wymaga temperatury 1230 stopni. Dzięki temu dekoracja jest trwała, a filiżanki można myć w zmywarkach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl