Cukiernice

Cukiernice porcelanowe czy kamionkowe wraz z mlecznikiem - tradycyjnie towarzyszą filiżankom na podwieczorkowym stole. Nowoczesne cukiernice są pojemnikami nie tylko na cukier ale i na ulubione przyprawy czy słodziki. Proste formy mogą służyć jako element dekoracyjny w sypialni czy w łazience - mieścić biżuterię, waciki, drobne kosmetyki. Słodzimy coraz mniej, ale wciąż kupujemy porcelanowe cukiernice.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czy w pokrywce cukiernicy powinna być dziurka na łyżeczkę?

To odwieczny dylemat projektantów i klientów. Klienci często narzekają na brak dziurki na łyżeczkę, tradycyjne cukiernice z fabryk porcelany, przeważnie dziurki nie mają.

Historycznie cukier podawano w kostkach czy baryłkach, w pojemnikach przypominających miseczki, zaopatrzone w szczypce do cukru. Pokrywki służyły zabezpieczeniu cukru przed owadami, ale i złodziejem… bywały pokrywki zamykane na klucz! Stąd też w przedwojennych serwisach do kawy cukiernice tradycyjnie dziurki na łyżeczkę nie mają.

W czasach współczesnych rozpowszechniło się używanie cukru sypkiego, stąd i potrzeba używania łyżeczki, stąd też najwygodniej gdy cukiernica dziurkę na łyżeczkę posiada. Projektanci wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i o ile dziurka nie zakłóca formy, to dostosowują pokrywki cukiernic do naszych przyzwyczajeń. Z drugiej strony używamy coraz mniej cukru, a nowoczesne cukiernice coraz częściej pełnią funkcję pojemników. 

I znów dziurka nie jest potrzebna!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl