Optymistyczna Kalva w warszawskim sklepie

Krakowska Kalva to propozycja Magdy i Grzegorza na dobry początek dnia. Po czasach eksperymentowania, wielu prób i czasem porażek, dzięki pasji i wytrwałości udało im się stworzyć rozpoznawalną markę nowoczesnej porcelany.

Wytwórnia do swoich produktów używa wysokiej klasy fabrycznej porcelany, na którą ręcznie dokleja specjalistyczną, zaprojektowaną przez artystów kalkomanią i powtórnie wypala w wysokiej temperaturze.

Wszystkie dekoracje Kalvy są na tyle odporne, że naczynia można używać w kuchenkach mikrofalowych i myć w zmywarkach. Są też oczywiście bezpieczne i zdrowe w kontakcie z żywnością.

Hasło przewodnie  Kalvy mówi: “To będzie dobry dzień”. Stąd w dekoracjach porcelany tyle optymizmu. Napisy na kubeczkach, filiżankach czy talerzykach wołają Uśmiechnij się, Jest fajnie, Zjedz mnie, Głowa do góry.

Jedna z kolekcji Kalvy dekorowana jest dziki zwierzętami z polskich lasów. Jest tam wilk, jeż, niedźwiedź czy lis. Jakże inne podejście do otaczającego nas świata niż banalne kotki i pieski.

Asortyment jest stałe poszerzany, poza kubkami, talerzykami czy filiżankami dostępne są maselnica, kieliszki do jajek, cukiernice czy obrączki do serwetek. Każdy sezon przynosi nowości, utrzymywane jednak w konwencji pasteli i delikatnych wzorów. Kalva jest ulubiona marką młodzieży i tych wszystkich, którzy czuja się młodo i z optymizmem patrzą w przyszłość.

Porcelanowa jest pierwszym sklepem w Warszawie, w którym na półkach na stałe zagościły produkty Kalvy. Można przyjść i wybrać sobie ulubioną dekorację, kupić czy zamówić produkty bez ponoszenia kosztów przesyłki.