Nowoczesny design w biurze czy kancelarii

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy ściany biur zdobiły wyłącznie firmowe kalendarze. Teraz właściciele kancelarii prawniczych, biur i firm chętnie sięgają po sztukę młodych artystów, po plakaty czy obrazy. W wystroju wnętrz spotykamy współczesne meble, designerskie detale – lampy, lustra, dekoracje.

Przyjmując w naszych biurowych wnętrzach klientów czy gości, nie zapominajmy o zastawie stołowej. Starannie dobrany serwis do kawy czy herbaty, nowoczesne filiżanki czy szklanki  zwrócą uwagę naszych rozmówców, a ich współczesny design dopełni obraz nowoczesnego biura.

Porcelanowe naczynia przeznaczone do biura czy kancelarii muszą spełniać kilka prostych zasad:

  • muszą być wygodne w użyciu – znosić zmywarkę i codzienne użytkowanie
  • nie ingerować wizualnie w przestrzeni – to jednak nie one  mają rzucać się w oczy
  • być powtarzalne i łatwo dostępne – wybierajmy kolekcję, którą łatwo uzupełnimy w razie stłuczeń czy zwiększenia potrzeb.
  • być wytrzymałe na dość swobodne traktowanie
  • no i mieć rozsądną cenę.

Te wszystkie warunki spełniają naczynia porcelanowe – w odróżnieniu od porcelitu czy tańszego fajansu nie obtłukują się ani nie wyszczerbiają przy każdym,  lekkim uderzeniu. Zdobione podszkliwnie czy białe wytrzymują wielokrotne zmywanie w zmywarkach. Nowoczesne wzornictwo i akceptowalną cenę zapewnią natomiast wybrane kolekcje z polskich fabryk porcelany.

Linie Ćmielów Design Studio – to projekty Modus Design Studia Marka Cecuły, współpracującego już od wielu lat z Fabrykami Porcelany Ćmielów i Chodzież. Z linii szczególnie polecanych do biur wymienić należy kolekcję Cosmopolitan – wzór czarny, geometryczny czy też złoty, florystyczny. Projekt Cosmopolitan to wzór bardzo współczesny. Ale amatorzy secesyjnych kamienic, pięknych klatek schodowych i posadzek szybko odnajdują w nim klimaty sprzed przeszło stu lat. Estetyka Cosmopolitan Line  świetnie przełamie także współczesną surowość wnętrz w nowoczesnych apartamentowcach dodając im odrobinę nostalgicznego ciepła.  Zestaw 6 filiżanek do herbaty, 6 filiżanek do kawy, cukiernicy z mlecznikiem to koszt około 450 zł. Oba można myć w zmywarce.

Kolekcja Cosmopolitan, wzór geometryczny

 

Serwis New Atelier – to już obiekt muzealny z Galerii Wzornictwa MNW, z minimalistycznym nowoczesnym wzorem, estetyką nawiązującym do lat 60-tych XX wieku. Dostępny w trzech kolorach – czerwonym, zielonym i niebieskim – które można wedle uznania dowolnie mieszać lub pozostać przy jednej dekoracji.  6 uniwersalnych filiżanek to koszt 160 zł, do tego możemy dobrać cukiernicę z mlecznikiem, podłużny półmisek na kruche ciastka.  Za kwotę 250 zł mamy porcelanowe naczynia,  na które zwróci uwagę każdy nasz klient.

New Atelier

Kolejną naszą propozycją z Modus Design Studia jest Kolekcja Touch of Blue – czyli jedna z kobaltowych kolekcji zaprojektowanych przez Studio – białe, proste naczynia zanurzane są ręcznie w kobalcie a następnie szkliwione. Forma filiżanek bez ucha zmusza użytkownika do pełnego objęcia naczynia. Dotykamy naczynia nie tylko w procesie produkcyjnym ale i w codziennym użyciu. Kobalt jest najstarszym barwnikiem stosowanym w dekoracji porcelany. Wytrzymuje wysokie temperatury wypalania i intensywne użytkowanie. 6 filiżanek ze spodkami – w zależności od wielkości kosztuje  od 250 do 320 zł. Nieco tańsza jest wersja Blue Line z kobaltowych kolekcji. Cena 6 filiżanek to koszt od 210 do 300 zł

Kolekcja Touch of Blue

Z kolei Fabryka Porcelany Karolina produkuje proste, białe naczynia zaprojektowane przez Grynasz Studio. Kolekcja Zaczyn nie potrzebuje dekoracji, bo nowoczesna forma filiżanek zapewnia sama w sobie dekorację stołu. Zastawa bardzo wygodna w użyciu, z wysokiej klasy porcelana starannie szkliwionej składa się z kubków w dwóch rozmiarach, filiżanek do espresso, filiżanek uniwersalnych do kawy lub herbaty, cukiernicy i dzbanka. Koszt 12 filiżanek czy kubków z dodatkami wynosi około 900 zł.

Zaczyn

W biurze, na stole w trakcie rozmów z klientami  nie może zabraknąć szklanek na wodę – tu naszą propozycją są szklanki wysokie lub niskie zaprojektowane przez Agnieszkę Bar – wybitną polską projektantkę specjalizującą się w wyrobach szklanych. Jej kolekcja On Finger – szklanek z wgłębieniem na palec jest idealnie elegancka i wyrafinowana. Koszt 6 szklanek wynosi 250 zł.

Szklanki On Finger

Całość dekoracji stołu w przestrzeni nowoczesnego biura możemy dopełnić paterą Rotor – kultowy wzór szkła prasowanego autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Największa patera kosztuje 49 zł, mniejsze talerze czy misy około 25 zł sztuka.

Talerz Rotor

W ten sposób stosunkowo niedrogo, możemy bardzo nowocześnie i ciekawie wyposażyć biuro a designerska zastawa, zaprojektowana przez artystów będzie dobrym pretekstem do swobodnej rozmowy przed poważnymi negocjacjami.

Prezentowane – przykładowe kolekcje z bogatej oferty Porcelanowej są  w ciągłej sprzedaży w sklepie, w cenach sugerowanych przez producentów. Większe ilości sprowadzamy na zamówienie – czas oczekiwania od 1 do 4 tygodni, w zależności od dostępności w magazynach przyfabrycznych.