Marek Cecuła – Form and Color

Modus Design powstało w 1976 roku w Nowym Jorku. Marek Cecuła – założyciel Studia znalazł się na nowojorskim Soho po kilkuletnim pobycie w Izraelu i Brazylii. Urodzony w Polsce artysta ceramik, wyemigrował do Izraela zabrawszy ze sobą książkę – album porcelany ćmielowskiej. Przebywając w kibucu – nauczył się ceramiki. Ta stała się wkrótce jego pasją i zawodem. Od lat 90-tych Studio współpracuje z Fabryką Porcelany w Ćmielowie. W wyniku tej współpracy Marek Cecuła wrócił do Kielc, studio otworzyło swoje drzwi dla rzeszy młodych ceramików, a w fabryce wydzielono linię Ćmielów Design Studio – nowoczesnej polskiej porcelany.

Cecuła łączy twórczość ściśle artystyczną z projektowaniem dla przemysłu naczyń i dekoracji użytkowych. Stąd jego prace goszczą na wystawach na całym świecie, ale są i kolekcje powszechnie dostępne, produkowane przez Fabrykę w Ćmielowie pod nazwą Ćmielów Design Studio, w bardzo przystępnych cena. Z autorskich propozycji artysty polecamy uwadze m.in. kolekcję wazonów Chinita.

Kolekcja wazonów Chinita, fot. Sebastian Zimmer

Połączeniem unikatu z produkcją fabryczną jest nowy zestaw, nazwany przez autora Form and Color. Zestaw składa się z czterech filiżanek, czajniczka i tacy.

Form and Color

Formy i dekoracje tworzą integralną kompozycję, podzieloną mocnymi płaszczyznami koloru, nawiązującą do konstruktywizmu i mondrianowskiego neoplastycyzmu.

Praca jest interaktywna i poprzez przesuwanie poszczególnych elementów, zmienia się wizualny układ zestawu tworzac nowy, trójwymiarowy obraz.

Powstająca kolekcja “Form and Color” jest edycją ilościowo ograniczona, powstanie 30 zestawów w jednej dekoracji, numer edycji i jej ilość jest wraz z podpisem autora wpisana na spodzie obiektu.

Zestaw użytkowo-artystyczny, czajnik, 4 filiżanki, taca
Projekt Marek Cecuła 2018
Porcelana, kalka ceramiczna
Czajnik 8.5 x 11 cm. 450 ml.
Filiżanka 5 x 6.5 cm.  90 ml.
Taca 27 cm. Cena zestawu 540 zł.

Form and Color Marek Cecuła

“Form and Color” is original, new set of functional porcelain artwork Forms and decorations create integral compositions, divided by strong planes of color, referring to constructivism of Dutch artist Piet Mondrian.

The work is interactive and by playfully moving individual elements, the visual layout of the set changes into new, three-dimensional image.

The collection “Form and Color” is limited addition of 30 sets in this decoration, the edition number and its quantity is mark on the bottom of the object along the author’s signature.

Set including teapot, 4 cups and tray cost 560 zloty.

Form and Color

 

Kolekcje Ćmielów Design Studio, projektowane przez Modus Design Studio Marka Cecuły są najliczniej prezentowaną w Porcelanowej grupą współczesnej polskiej porcelany. Staramy się mieć pełną ofertę w ciągłej sprzedaży, wciąż powiększającej się oferty pracowni.