Malwina Konopacka – wazony

Malwina Konopacka jest ilustratorką i projektantką, absolwentką Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie i UdK w Berlinie. Tworzy projekty grafiki, ilustracje do książek i czasopism. Ale najbardziej znana i rozpoznawalna jest ze swoich wazonów. Wysokich, smukłych wazonów z charakterystycznymi oczami i kreską ilustratorki.

Album Warszawa Warsaw

Pierwsze wazony powstały na wystawę „+48 Social Club” w Tokio, w 2014 roku, w ramach Tokyo Designers Week. Każdy z nich ma 43 cm wysokości, są numerowane i sygnowane przez autorkę.

 

Po eleganckiej serii ze złotymi i platynowymi oczami, przyszedł czas na kolejne eksperymenty graficzne.

Powstało 15 wazonów dekorowanych kobaltem i wzornictwem nawiązujący do lat 60-tych. Rok później seria Jungle, to 20 wazonów z motywami roślinnymi – palmy, paprocie, liście bananowce. Kolekcja CutOut to nie tylko wazony, ale i talerze w kolorowe wycinanki.

W 2015 roku wazony Malwiny Konopackiej reprezentowały polski Design na EXPO w Mediolanie i stanęły na  stole w polskim pawilonie w ramach wystawy Stół Polski – trzydziestu produktów związanych z kulturą jedzenia i stołu, najwybitniejszych polskich projektantów i znanych polskich fabryk szkła, porcelany i mebli.

W 2017 roku nowa kolekcja wazonów La Cité inspirowana architekturą i sztuką lat 50 i 60 prezentowana jest w wyjątkowym miejscu – Jednostce Mieszkalnej zaprojektowanej przez Le Corbusiera w Marsylii (Unité d’Habitation Le Corbusier Galerie Kolektiv 318 Marseille). W minimalistycznych przestrzeniach domu wystawione będą nie tylko wazony, ale powieszone będą również talerze i ilustracje artystki. Wystawa zorganizowana została w rocznicę wpisania Jednostki
Marsylskiej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

La Cite Malwina Konopacka

Malwina Konopacka związana od urodzenia jest z Warszawą, tu mieszka i pracuje, w albumie Warszawa Warsaw opowiada o swoich ulubionych miejscach w stolicy.

Wazony Malwiny Konopackiej można również kupić za pośrednictwem sklepu Porcelanowa. Część wazonów wystawiona jest na stałej ekspozycji w sklepie na Kredytowej 2, w Warszawie. Wazony prezentowane poniżej dostępne są również na zamówienie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy sklepu.

 

  • Malwina Konopacka

 

Dodaj komentarz