Magdalena Stecka – eksperymentując z 3D

Magdalena Stecka, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych swoją karierę zawodową związała z najnowocześniejszą postacią formy przestrzennej. Pracuje w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź Miasto Kultury jako projektantka i specjalistka druku 3D. Płaski obraz ekranu przetwarza na trójwymiarową formę, obraca, przekształca, modeluje żeby na koniec otrzymać model z biodegradowalnego polimeru.

Swoją pracę zawodową połączyła z pasją do ceramiki, masy lejnej, kolorowych szkliw i artystycznych eksperymentów. Umiejętność perfekcyjnego projektowania w przestrzeni 3D wykorzystała do tworzenia form ceramicznych. Swoje pierwsze modele tworzy za pomocą drukarki, a gdy osiągną idealny rozmiar, proporcję i pojemność – służą do stworzenia negatywowej formy z gipsu.

Magdalena Stecka w pracowni
Magdalena Stecka w pracowni - materiały własne artystki

Od tej pory proces tworzenia kamionkowej czy porcelanowej filiżanki wraca do swych starożytnych korzeni. Trzeba wlać masę lejną, wysuszyć, wyszlifować. Wypalić raz i drugi nadając filiżankom i kubkom pożądany kolor i blask.

Jej naczynia są zbudowane z wyraźnych wielokątów, ostro połączonych ze sobą. Przypominają chińskie origami, mają ergonomiczne kształty i wygodne ucho. Stabilnie stoją na stole, ciekawie odbijając światło z otoczenia, jak diamentowe szlify. Pierwotnie białe i kremowe, zyskują coraz to nowe kolory i kształty.

cappucino Magdalena Stecka

W kolekcji STECKA proponujemy kilka wielkości filiżanek – od espresso, przez cappuccino po herbatę i dużą kawę latte. Duże kubki o pojemności 400 ml i różnej wielkości czarki i miseczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl