Karolina Bednorz – akwarelą malowane

Karolina Bednorz ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych na kierunku “Sztuka i Wzornictwo Ceramiki ” oraz studiowała wzornictwo przemysłowe w Istituto Superiore per le Industrie Artistiche we Faenzie, we Włoszech. Obecnie mieszka i pracuje w Modenie. Współpracowała z Ćmielów Design Studio w projekcie “ArtFood2014”, hiszpańską fabryką porcelany “Sargadelos” oraz z luksusową, najstarszą europejską manufakturą porcelany “Miśnia” w Niemczech.  Jej prace były wystawiane na wielu prestiżowych wystawach m. in. podczas “London Design Week” czy targach “Ambiente” w Frankfurcie.

Karolina Bednorz Targi Ambiente 2017

W 2017 roku wygrała europejski konkurs “Future Lights in Ceramics” promujący młodych twórców w dziedzinie ceramiki. Dzięki tej nagrodzie spędziła na warsztatach w Miśni 10 niezapomnianych dni, mając niezwykłą okazję pracować na najwyższej klasy porcelanie, obcować z wyrobami najstarszej europejskiej fabryki, obserwować pracę miśnieńskich rzemieślników.

Karolina Bednorz łączy ceramiką użytkową z artystyczną. Jak mówi artystka: “Ceramika jest dla mnie największym wyzwaniem twórczym łączącym różne dyscypliny: od znajomość procesów fizycznych i chemicznych, rzeźby, projektowania produktu i projektowania graficznego, historii sztuki do dociekliwej obserwacji współczesności. Z wytrwałością szukam w materiale ceramicznym harmonii w rozpędzonym, zagmatwanym świecie. Moje naczynia odbiegają od stereotypowego myślenia, zachęcają na chwilę refleksji oraz oddechu.”

Karolina Bednorz Tri Angle

W Porcelanowej można zobaczyć i kupić filiżanki i kubki z autorskiej kolekcji  “Tri-Angle”.  Porcelanowe naczynia odlewane są ręcznie, a następnie zdobione barwnikami metodą stempelkową i wypalane w temperaturze 1250°C. Dzięki temu na szkliwie powstaje unikatowy akwarelowy efekt. Artystka mieszkająca w słonecznej Italii inspiruje się otaczającym ją krajobrazem, kolorami dachów i nieba. Nierówność odciśniętych barwników nadaje dekoracji emocjonalny wyraz i unikatowość produktu. Nie sposób znaleźć dwóch identycznych filiżanek.

Więcej informacji na temat artystki, jej portfolio i aktualne dokonania na stronach karolinabednorz.com

Karolina Bednorz