Elegancki Cosmopolitan – ĆDS

Projekt Cosmopolitan powstał w 2014 roku w pracowni Modus Design Marka Cecuły. Kontrastowy i delikatny jednocześnie. Z jednej strony mocne czarno-białe wzory geometryczne, z drugiej złote organiczne motywy.

Dekoracja wykorzystana w zestawie Cosmopolitan kojarzy się z secesją, popularnego na przełomie XIX i XX wieku stylu w sztuce i architekturze. Wykorzystywano wtedy floralną ornamentykę, miękkie, płynne linie. Inspirowano się sztuką orientalną, stosowano delikatne kolory. Ale w tym samym czasie równolegle rozwijał się nurt zwany stylem kwadratowym (Wiedeń, Glasgow) o charakterystycznych silnie zgeometryzowanych, skromnych i funkcjonalnych dekoracjach.

Projekt Cosmopolitan to wzór współczesny. Ale amatorzy secesyjnych kamienic, pięknych klatek schodowych i posadzek szybko odnajdują w nim klimaty sprzed przeszło stu lat. Estetyka Cosmopolitan Line  świetnie przełamie także współczesną surowość wnętrz w nowoczesnych apartamentowcach dodając im odrobinę nostalgicznego ciepła.

Koncepcja Mix&Match czyli Mieszaj i Łącz

to tak zaprojektowana kolekcja naczyń z porcelany, że mimo różnorodności poszczególne elementy można dowolnie łączyć ze sobą. W ten sposób, każdy kupujący tworzy własny, niepowtarzalny zestaw zastawy stołowej, staje się współautorem kolekcji.

Aby umożliwić kupującym kreowanie własnego, niebanalnego stołu, wszystkie elementy kolekcji sprzedawane są pojedynczo.

Zestaw Cosmopolitan składa się z trzech podstawowych dekoracji:

  • klasycznej – ze złoconym wzorem roślinnym, miękkimi liniami i wijącymi się stylizowanymi kwiatami. Złoto przeżywa ostatnio renesans, staje się popularne i modne zarówno w biżuterii jak i modzie. Również ceramika wykorzystuje z powodzeniem zdobienie złotem w bardzo nowoczesnych formach.
  • orientalnej – czarny, graficzny wzór  podobny do złotego, jednak delikatniejszy, bardziej szczegółowy podkreślający piękno wijących sie roślin.
  • geometrycznej – trójwymiarowa szachownica, szarość i czerń, dająca wrażenie głębi na każdym elemencie zestawu.

Szlachetne materiały i wykonanie pozwalają na mycie porcelany w zmywarkach, co znacznie ułatwia jej użytkowanie.

Redakcja Viola Szawłowska.

 

  • Kolekcja Cosmopolitan Ćmielów Design Studio