Blue Line kolekcja kobaltowa

Technikę malowania porcelany pigmentem stworzonym na bazie tlenku kobaltu wymyślono w Chinach, kolebce porcelany w okresie panowania dynastii Yuan. Wtedy malowano wzory na wytoczonym i wysuszonym produkcie specjalnym pędzelkiem, następnie spryskiwani warstwą szkliwa i wypalano w temperaturze 1400˚C.Modus Design wykorzystuje pigment kobaltowy w kilku swoich kolekcjach, m.in. w kolekcji Blue Line zaprojektowanej przez Marka Cecułę i Dagę Rogers w 2013 roku. Każdy element kolekcji jest ręcznie malowany kobaltem, a następnie szkliwione i wypalany. Dzięki temu naczynia są bardzo wytrzymałe, można je myć w zmywarce czy ogrzewać w kuchence mikrofalowej.

Kolekcja Blue Line swoją prostotą przypomina emaliowane naczynia z Olkusza a biel i błysk naczyń będzie wyjątkowo podkreślać kolory potraw które do nich włożymy.

Oszczędna w formie kolekcja bogata jest w naczynia. Można skompletować zestaw obiadowy, z dużym i głębokim talerzem, czy zestaw śniadaniowy z dużym kubkiem do białej kawy i miseczką na owsiankę.